LG 65QNED82AUA | 65" QNED 4K Television - UHD 4K - QNED82A Series - 60Hz - Processor IA a7 4K Gen8 - Black
SKU: 65QNED82AUA
- QNED 4K display with Dynamic Color technologies.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- HDR10 and HLG compatible for enhanced contrast.
- 10 preset and customizable image modes.
- Game Dashboard with game-optimized options.
- Intuitive, easy-to-navigate webOS 25 interface.
- Elegant design that blends into any space.
Features
Brand LG
Product series QNED82A
Bluetooth BT 5.3
Speaker 2.0 channels
VESA Standard 300 x 200
Image
Image processor a7 AI Processor Gen8
Display resolution 3840 x 2160
Screen size 65"
Standard refresh rate 60 Hz native
Audio
Output power 20 W