LG 27LX5QKNA | StanbyME GO 27" - Design Case - Touch Screen
SKU: 27LX5QKNA
The LG StanbyME GO 27": your next-generation portable cinema. Intelligent touch screen, 3h battery, Dolby Vision and integrated Atmos. A TV case that revolutionizes mobile entertainment with its a7 IA processor, infinitely adjustable and ready to follow you everywhere.
- 4-channel 20W.
- Voice recognition.
- 1080p FHD and native 60 Hz.
- Remote control included.
Features
Brand LG
Color Soothing beige
Touch screen Yes FHD
Bluetooth Yes (bidirectional reading)
Food 100-240 V, 50-60 Hz
Battery(ies) included yes, 3-hour autonomy and rechargeable
Audio
Audio Formats AC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X (see manual)
Inputs / outputs
HDMI 1
Dimensions
Weight 28 lbs
Other
Power consumption (standby) 0.5 W
Voice control Yes
Compatible applications App Store
USB input 1
AirPlay AirPlay 2
Dimensions 26.4" x 4.6" x 17