LG OLED77C5PUA | 77" 4K OLED Television - 120Hz - C5 Series - Processor IA a9 4K Gen8 - Black
SKU: OLED77C5PUA
- 4K OLED screen with self-illuminating pixels for perfect blacks.
- a9 AI Gen8 processor with intelligent 4K upscaling.
- 120Hz refresh rate (up to 144Hz VRR).
- Dolby Vision, HDR10 and HLG compatible.
- Ultra-fast response time (less than 0.1ms).
- Game Dashboard with optimized game modes.
- Intuitive, responsive webOS 25 system.
Features
Brand LG
Product series C5
VESA Standard 300 x 200
Image
Image processor a9 AI Processor 4K Gen8
Screen size 77"
Standard refresh rate 120Hz (up to 144Hz)
Audio
Compatible with virtual assistant Alexa (integrated), Google Assistant
Number of channels 2.2 channels
Other
Packaging weight 38.8 kg
Package dimensions 1939 x 1130 x 228
Remote control Magic remote control
Wi-Fi Yes (Wi-Fi 5)
Audio output 40W